Skip to content

14/07/2020 Подія

Мотоспорт повертається: У Києві відбулися 1-2 етапи Чемпіонату України SBKUA

Після холодів та довгоочікуваних послаблень карантину в Україну повертаються пристрасті за мотоспортом. На цих вихідних, 11-12 липня, на автодромі «Чайка» відбулися 1-й та 2-й етапи Чемпіонату України з шосейно-кільцевих мотоциклетних перегонів (ШКМП), у межах якого громадська організація «SBK.UA» збирає всіх, хто хоче перевірити власні вміння.

 

 

Чемпіонат з шосейно-кільцевих мотоциклетних перегонів проходить в Україні ще з часів СРСР, а під егідою SBKUA мотоперегони відбуваються з 2018 року. Позмагатись між собою можуть спортсмени та спортсменки різного рівня підготовки, є навіть підрозділ змагань для дітей від 12 років у класі SSP 300. Традиційно змагання проходять у 6 етапів, у ході яких визначають переможців у 10 класах: SBK, Жіночий, SSP 300, SSP 600, STK 600, STK 1000, Аматор 600, Аматор 1000, Юніор, Майстер.

У 2020-му все вказувало на те, що Чемпіонат доведеться переносити або навіть повністю скасовувати. Проте удача стала на бік мотоком’юніті: карантин послаблено і змагання відбулися, хоч і на два місяці пізніше запланованого. Втім, карантинних заходів було вжито повною мірою. Так, організатори повністю мінімізували кількість глядачів, до того ж, на вході проводився контроль температури, кожен з глядачів мав бути в масці, а на трибунах та у місцях можливого скупчення людей була зроблена розмітка для дотримання соціальної дистанції. Крім того, оскільки кількість дат для проведення зменшилась, було прийняте рішення проводити здвоєні етапи, для того, щоб загальна кількість залишилась такою ж, як і в інші роки.

Третій рік поспіль одним з основних місць проведення змагань стає автодром «Чайка». Цілі вихідні з ранку і до вечора тут вирують пристрасті та запекла боротьба на шаленій швидкості. Мабуть, найяскравішим моментом стала боротьба у найпрестижнішому класі SBK двох найшвидших пілотів — Костянтина Писарева та Костянтина Денісова. На цей раз техніка та швидкість були кращими у Костянтина Писарева, який проїхав трек за 1,178 хв (його власний рекорд у попередні роки 1,174 хв).

Мета першого та другого етапів — набрати перші командні та індивідуальні очки у турнірній таблиці, а також сформувати попереднє розставлення позицій. Серед 55 учасників найспритнішими, найшвидшими та найамбітнішими виявилися:

 

Переможці 1-2 етапів Чемпіонату Україні SBKUA

 

Третій рік поспіль генеральним партнером Чемпіонату виступає компанія Total. Менеджер з маркетингу «Тотал Україна» Віктор Сержан розповів, що підтримка мотоспорту в Україні — одне з пріоритетних напрямів КСВ компанії:

«Мотоперегони — це не лише спорт чоловіків. До мотоспорту приєднується все більше дітей, жінок та чоловіків, які зовсім не виглядають як типові байкери. Усім їм потрібно тренуватися, відточувати свої навички та дивитися на вміння інших. Чемпіонат України з ШКМП дозволяє пілотам розкрити свій потенціал, заохочує їх покращувати вміння та просто мати чудове хобі. Дисципліна та самоконтроль, повага та гідність — це ті якості, що розвивають спортсмени. Ми розраховуємо на них, як на носіїв знань та культури їзди на мотоциклах. Саме тому ми традиційно підтримуємо ініціативу ГО "СУПЕРБАЙК.ЮА" і цього року».

Наступні етапи змагань — третій і четвертий — відбудуться вже 15-16 серпня. Вони не є вирішальними, але оскільки ці етапи пройдуть на картодромі «Дніпрокарт», де досвід тренувань спортсменів менший ніж на «Чайці», позиції лідерів можуть суттєво змінитися. Отже, боротьба буде насправді запеклою.

  • У Києві відбулися 1-2 етапи Чемпіонату України SBKUA

  • У Києві відбулися 1-2 етапи Чемпіонату України SBKUA

  • У Києві відбулися 1-2 етапи Чемпіонату України SBKUA

  • У Києві відбулися 1-2 етапи Чемпіонату України SBKUA

  • У Києві відбулися 1-2 етапи Чемпіонату України SBKUA

  • У Києві відбулися 1-2 етапи Чемпіонату України SBKUA