Норми для мастильних матеріалів

Norms

Відповідно до стандартів та вимог науково-дослідницьких та промислових організацій, таких як: Американський інститут нафти (API), Європейська асоціація автовиробників (ACEA), Японська організація автомобільних стандартів(JASO) та Товариство інженерів автомобільної промисловості (SAE), встановлюються спеціальні норми для контролю характеристик і продуктивності мастильних матеріалів.

Кожна організація визначає технічні вимоги, необхідні фізичні властивості (такі як в'язкість), правила проведення випробувань двигуна та інші критерії для розробки мастильних матеріалів і олив.

Мастильні матеріали ELF відповідають всім чинними нормам, стандартам та класифікаціям.

Класифікація олив по SAE:

Товариство інженерів автомобільної промисловості (SAE) розробило класифікацію мастильних матеріалів для визначення характеристик в'язкості при високих і низьких температурах. Класи олив зазаначаються двома числами, між якими стоїть буква «W» (для зимового классу олив), наступним чином: xxW-yy.

  • Перша цифра (хх) вказує на в'язкість оливи при низьких температурах (для ефективної роботи олива повинна залишатися рідкою при низькій температурі).
  • Друга цифра (yy) вказує на в'язкість оливи при високій температурі (вимірюється при 100 ° С).

Класифікація олив по API:

Американський інститут нафти (API) класифікує оливи відповідно до ряду критеріїв, включаючи властивості (миючі, зносостійкі, антикорозійні та інші) і типи використання. Маркування API передбачають: якщо олива призначена для бензинового двигуна, використовується - буква «S», якщо для дизельного двигуна - буква «С». Чим далі по алфавітному порядку знаходиться друга буква у маркуванні классу оливи, тим вища якість оливи. Наприклад, для газового двигуна, серед позначень «API SL», «API SM» або «API SN», оливою найвищої якості є «API SN». Існує три категорії ACEA:

Класифікація олив по ACEA:

Європейська асоціація автовиробників (ACEA) розробила стандарт розподілу олив на категорії, який має форму коду (категорії / класу).

Дві категорії для легкових автомобілів (категорія А або B для бензинових або дизельних двигунів / і категорія С для бензинових і дизельних двигунів, що відповідають стандарту Euro 4).

Одна категорія для промислових дизельних двигунів, більш конкретно призначена для вантажних автомобілів (категорія Е).

Класифікація олив по JASO:

Ознакою відповідності Японської організації стандартизації автомобілів (JASO) являється етикетка JASO, що присвоюється після аналізу оливи. Якщо олива успішно проходить всі тести, Японська організація автомобільних стандартів видає сертифікат і призначає номер акредитації. Цей номер повинен з'явитися на упаковці у вигляді відповідного логотипу.

Класифікація олив по ISO:

Міжнародна організація по стандартизації ISO пропонує міжнародний проект специфікації, три категорії ISO- L-EGB, ISO-L-EGC and ISO-L-EGD, зазначені в порядку зростання вимог.

Класифікація олив по ILSAC:

Міжнародний комітет зі стандартизації та затвердження мастильних матеріалів (ILSAC) відповідає за створення технічних вимог мастильних матеріалів для легкових автомобілів. Специфікація ILSAC GF-5 була введена в жовтні 2010 року. Вона була розроблений для:

  • Економії пального протягом довгого часу
  • Забезпечення захисту навіть самих технологічно нових двигунів
  • Зхист систем доочищення

X

Продовжуючи роботу з цим сайтом, Ви даєте згоду на використання файлів cookies, для складання статистики відвідувань. Тим не менше, Ви завжди можете це відключити, вибравши відповідні налаштування у Вашому браузері. Натисніть сюди , щоб дізнатися про деталі.Змінити налаштування файлів cookie