Заміна трансмісійної рідини

Transmission fluid change

Ваша олива в коробці передач повинна замінюватися з тих же причин, що і моторна олива: для оптимізації продуктивності автомобіля і зменшення зносу частин, з яких складається коробка передач. Відпрацьовану оливу слід замінити на нову, як тільки ваш автомобіль пройшов певну відстань – подивіться в інструкцію виробника, щоб з'ясувати потрібну відстань. Ця задача більш складна, ніж заміна моторної оливи. Тому ми рекомендуємо, щоб це робив механік станції технічного обслуговування. Але нижче зазначено кілька порад, якщо ви хочете зробити це самостійно.

Вам знадобиться правильне обладнання для того, щоб виконувати заміну трансмісійної рідини належним чином:

Олива, яка відмінно підходить для вашої коробки передач – відповідного класу і в потрібній кількості. Вам знадобиться зовсім інша олива в залежності від того, механічна чи автоматична коробка передач.
Перед використанням продукту, перегляньте інструкцію транспортного засобу. Заміна оливи повинна здійснюватися відповідно до рекомендацій заводу-виробника.

  • Захисне обладнання, таке як захисні окуляри і гумові рукавички
  • Ключ для зливного ковпачка
  • Контейнер для збору відпрацьованої оливи
  • Воронка і пластикові труби
  • Домкрат і опори
  • Газета (або паперовий рушник) і ганчірки
  • Ущільнююче кільце, якщо необхідно

Заміна рідини для механічних коробок передач:

Підготуйте ваш автомобіль

Для того, щоб олива двигуна була менш в'язкою, щоб витікала швидше при заміні, доцільно включити двигун автомобіля і залишити його працювати протягом 5-10 хвилин. Потім переконайтеся, що автомобіль знаходиться на рівній горизонтальній поверхні. Вимкніть двигун і застосуйте стоянкове гальмо. Під автомобілем повинно бути достатньо місця для вас, щоб бути в змозі отримати доступ до масляного картеру. Якщо ні, ви можете використати домкрат, щоб підняти автомобіль, а потім стабілізувати його за допомогою опор.Ніколи не лізьте під автомобіль, коли він піднятий тільки на домкраті - він дуже нестійкий.Функція опор - зниження цієї нестійкості, вони повинні бути розташовані відповідно до рекомендацій заводу-виробника в інструкції з експлуатації.

Перевірка заливної кришки

Перед тим, як замінювати оливу, переконайтеся, що заливну кришку не заклинило, і що ви зможете заповнити піддон, як тільки замінили оливу. Якщо вона заклинила, вам потрібно буде звернутися до механік станції технічного обслуговування. Щоб знайти цей ковпачок, подивіться інструкцію.

Заміна оливи

Після того, як ви знайшли масляний піддон і зливну пробку (подивіться інструкцію з технічного обслуговування) під вашим автомобілем, застеліть поверхню землі за допомогою газети або паперового рушника. Розташуйте лоток під пробкою і переконайтеся, що він достатньо великий, щоб вмістити всю оливу, яка має бути злита. Відкрутіть зливну пробку за допомогою торцевого ключа. Переконайтеся, що вилка не випадає з ваших рук в рукавичках. Дозвольте відпрацьованій оливі стекти протягом декількох хвилин. Після того, як резервуар спорожнів, очистіть зливну пробку, замініть ущільнювач або шайбу і вставте кришку назад правильно. Заберіть опори і опустіть автомобіль назад на землю.

Заповніть коробку передач новою оливою

Перед заповненням баку оливою, подивіться інструкцію з експлуатації, щоб дізнатися точно, скільки потрібно, і який тип оливи слід використовувати. Після того, як ви вибрали оливу ELF, використовуйте пластикову трубу і заливну кришку коробки передач, розмістіть воронку, так високо, наскільки це можливо, щоб олива стікала по трубі і в корпус. Після того, як ви заповнили до максимального рівня, закрутіть кришку, переконавшись, що ви не залишили жодних компонентів на землі.

Утилізація відпрацьованої оливи у відповідному центрі

За жодних обставин не слід утилізувати відпрацьовану оливу у лотку шляхом зливання її в каналізацію або викидаючи в навколишнє середовище. Олива, разом з використаним фільтром, повинна утилізуватися в автосервісі або центрі утилізації.

Заміна рідини для автоматичних коробок передач:

Операція є більш складною для автоматичних коробок передач.

Підготуйте ваш автомобіль

Для того, щоб олива двигуна була менш в'язкою, щоб витікала швидше при заміні, доцільно включити двигун автомобіля і залишити його працювати протягом 5-10 хвилин. Потім переконайтеся, що автомобіль знаходиться на рівній горизонтальній поверхні. Вимкніть двигун і застосуйте стоянкове гальмо. Під автомобілем повинно бути достатньо місця для вас, щоб бути в змозі отримати доступ до масляного картеру. Якщо ні, ви можете використати домкрат, щоб підняти автомобіль, а потім стабілізувати його за допомогою опор. Ніколи не лізьте під автомобіль, коли він піднятий тільки на домкраті - він дуже нестійкий. Функція опор - зниження цієї нестійкості, вони повинні бути розташовані відповідно до рекомендацій заводу-виробника в інструкції з експлуатації.

Перевірка заливної кришки

Перед тим, як замінювати оливу, переконайтеся, що заливну кришку не заклинило, і що ви зможете заповнити піддон, як тільки замінили оливу. Якщо вона заклинила, вам потрібно буде звернутися до механік станції технічного обслуговування. Щоб знайти цей ковпачок, подивіться інструкцію.

Заміна оливи в коробці передач

Після того, як ви знайшли масляний піддон і зливну пробку (подивіться інструкцію з технічного обслуговування) під автомобілем, застеліть поверхню землі за допомогою газети або паперового рушника. Розташуйте лоток під пробкою і переконайтеся, що він достатньо великий, щоб вмістити всю оливу, яка має бути злита. Відкрутіть зливну пробку за допомогою торцевого ключа.Переконайтеся, що вилка не випадає з ваших рук в рукавичках. Дозвольте відпрацьованій оливі стекти протягом декількох хвилин. Після того, як резервуар порожній, очистіть зливну пробку, замініть ущільнювач або шайбу і вставте кришку назад правильно. Заберіть опори і опустіть автомобіль назад на землю.

Злийте конвертер

Після того, як бак спорожнів, ви повинні отримати доступ до конвертера. Подивіться інструкцію вашого автомобіля, знайдіть з’єднувач, який пов'язує коробку передач і двигун. Якщо коробка передач і двигун розділені решіткою, її потрібно буде демонтувати. Потім пальцями поверніть конвертер, поки не з'явиться зливна пробка. Після того як ви відкрутили її, влийте оливу в контейнер. Використовуйте цю можливість, щоб ретельно почистити пробки і корпус. Як тільки олива залилась, закрутіть пробки. Не забудьте зібрати назад люк або решітку.

Заповніть коробку передач новою оливою.

Перед заповненням баку оливою, подивіться інструкцію з експлуатації, щоб дізнатися точно, скільки потрібно, і який тип оливи слід використовувати. Після того, як ви вибрали оливу ELF, використовуйте пластикову трубу і заливну кришку коробки передач, розмістіть воронку, так високо, наскільки це можливо, щоб олива стікала по трубі і в корпус.Після того, як ви заповнили до максимального рівня, закрутіть кришку, переконавшись, що ви не залишили жодних компонентів на землі.

Утилізація відпрацьованої оливи у відповідному центрі

За жодних обставин не слід утилізувати відпрацьовану оливу у лотку шляхом зливання її в каналізацію або викидання у навколишнє середовище. Олива, разом з використаним фільтром, повинна утилізуватися в автосервісі або центрі утилізації.

 

X

Продовжуючи роботу з цим сайтом, Ви даєте згоду на використання файлів cookies, для складання статистики відвідувань. Тим не менше, Ви завжди можете це відключити, вибравши відповідні налаштування у Вашому браузері. Натисніть сюди , щоб дізнатися про деталі.Змінити налаштування файлів cookie