Як замінити моторну оливу в автомобілі?

How to change engine oil in a car

Олива, яка є основою для захисту автомобіля і забезпечення великого терміну його служби, використовується в особливо важких умовах.

Тому важливо замінювати її регулярно, щоб переконатися в тому, що ваш автомобіль завжди працює в оптимальному режимі.
Заміна оливи, як правило, здійснюється механіком станції технічного обслуговування.
Але ви також можете зробити це самостійно, якщо вважаєте, що у вас є необхідні інструменти і знання.

Вам потрібне правильне обладнання для того, щоб зробити заміну оливи належним чином:

 • Олива, яка відмінно підходить для вашого двигуна – відповідного класу і в потрібній кількості. Використовуйте оливу ELF Evolution, щоб гарантувати оптимальну продуктивність двигуна
 • Перед використанням продукту, перегляньте інструкцію до транспортного засобу. Заміна оливи повинна здійснюватися відповідно до рекомендацій заводу-виробника
 • Масляний фільтр і новий ущільнювач, що підходять для вашого транспортного засобу - подивіться в інструкції з експлуатації
 • Захисне обладнання - захисні окуляри і гумові рукавички
 • Торцевий гайковий ключ для зливу оливи
 • Ключ для масляного фільтра
 • Контейнер (лоток) для збору відпрацьованої оливи, разом з воронкою
 • Абсорбуючий матеріал (газета, паперовий рушник і т.д.) і шматок тканини
 • Ущільнююче кільце, якщо необхідно

Послідовність дій для заміни моторної оливи:

Підготуйте ваш автомобіль

Для того, щоб олива двигуна була менш в'язкою, щоб витікала швидше при заміні, доцільно включити двигун автомобіля і залишити його працювати протягом 5-10 хвилин. Переконайтеся, що автомобіль знаходиться на рівній горизонтальній поверхні. Вимкніть двигун і застосуйте стоянкове гальмо. Під автомобілем повинно бути достатньо місця для вас, щоб бути в змозі отримати доступ до масляного картеру. Якщо ні, ви можете використати домкрат, щоб підняти автомобіль, а потім стабілізувати його за допомогою опор. Ніколи не лізьте під автомобіль, коли він піднятий тільки на домкраті - він дуже нестійкий. Функція опор - зниження цієї нестійкості, вони повинні бути розташовані відповідно до рекомендацій заводу-виробника в інструкції з експлуатації.

Відкрутіть масляну пробку

Відкрийте капот і відкрутіть масляну пробку, щоб повітря надходило в гідравлічний контур. Пробку зазвичай можна визначити за спеціальним кольором (жовтий) або символом. Подивіться в інструкцію з експлуатації, якщо ви не впевнені, яку пробку потрібно відкрутити. Після того, як пробка була ослаблена, олива буде стікати легше при спорожненні. Це також зробить процес заміни оливи легшим.

Заміна оливи вашого двигуна

Після того, як ви знайшли масляний піддон і зливну пробку (подивіться інструкцію з технічного обслуговування) під автомобілем, застеліть поверхню землі за допомогою газети або паперового рушника. Розташуйте лоток під пробкою і переконайтеся, що він достатньо великий, щоб вмістити всю оливу, яка має бути злита. Відкрутіть зливну пробку за допомогою торцевого ключа.

Не торкайтеся до нього – він може бути дуже гарячим. Тримайте вилку в рукавичках. Залишіть відпрацьовану оливу стікати приблизно 20 - 30 хвилин.
Як тільки картер спорожнів, тобто, як тільки олива перестала стікати, вставте назад зливну пробку правильно, не забуваючи замінити ущільнювач або шайбу.

 • Вийміть використаний масляний фільтр (подивіться розділ Як замінити масляний фільтр на автомобілі)
 • Встановіть новий фільтр (подивіться розділ Як замінити масляний фільтр на автомобілі)
 • Заповніть ваш двигун новою оливою

Перед заповненням двигуна оливою, зверніться до інструкції з експлуатації, щоб дізнатися точно, яка кількість і який тип оливи слід використовувати. Використовуйте воронку для заповнення.

Наливайте оливу в двигун повільно, із зупинками, щоб вона мала час стікати. Це також потрібно, щоб уникнути повітряних бульбашок і запобігти розбризкуванню.

Налийте оливу в обсязі, зазначеному в інструкції з технічного обслуговування або інструкції користувача.

Якщо інформація про необхідний обсяг не доступна, ми рекомендуємо вам налити 4 л спочатку, потім повторно перевірити рівень оливи, поки він не буде між мінімальним і максимальним. За допомогою щупа, під час заповнення, перевірте рівень оливи.

Перевірте рівень оливи

Дайте двигуну попрацювати на холостому ходу протягом декількох хвилин (автомобіль повинен бути нерухомий, включіть ручне гальмо, двигун не повинен бути на передачі). Вимкніть двигун, перевірте рівень оливи, а потім знову долийте її за необхідності.

Очищення

Ви могли пролити трохи оливи на двигун при заповненні. Переконайтеся, що ви протерли двигун ганчіркою перед закриттям капота.Також не забудьте прибрати будь-які масляні плями з підлоги

Утилізація відпрацьованої оливи у відповідному центрі

За жодних обставин не слід утилізувати відпрацьовану оливу у вашому лотку шляхом зливання її в каналізацію або викидання в навколишнє середовище. Олива, разом з використаним фільтром, повинна утилізуватися в автосервісі або центрі утилізації.

 

X

Продовжуючи роботу з цим сайтом, Ви даєте згоду на використання файлів cookies, для складання статистики відвідувань. Тим не менше, Ви завжди можете це відключити, вибравши відповідні налаштування у Вашому браузері. Натисніть сюди , щоб дізнатися про деталі.Змінити налаштування файлів cookie